Aplikant na sali rozpraw

Marek Koenner17 marca 2018Komentarze (0)

Sala rozpraw w sądzie okręgowym. Sprawa o błąd medyczny. Reprezentuję prywatną klinikę.

Zarzuty niezwykle poważne, a dzisiaj ma nastąpić przesłuchanie świadków pacjentki, która pozwała mojego klienta. Zatem duże emocje, opowiadanie o cierpieniu i bólu, jaki miał spotkać pacjentkę przez lekarzy z kliniki mojego klienta. Pacjentka poroniła i twierdzi, że z winy lekarza.

Nikt nie lubi tych przesłuchań. To również test dla sędziego. Na ile potrafi zachować takt i empatię, a z drugiej strony, zapanować nad przesadnymi (czasami teatralnymi) zachowaniami i reakcjami męża pacjentki, jej siostry i przyjaciółki.

Niestety poprzednia rozprawa się przedłużyła i zamiast dwóch godzin na spokojne wysłuchanie zeznań, została godzina. Mąż zeznaje przez 45 minut, jest w miarę opanowany i rzeczowy.

Aplikant, wysłany przez swoich szefów z kancelarii, jest dobrze przygotowany. Zna akta sprawy. Ale nie mam pewności, czy prowadzi sprawę od początku? Czy rozmawiał wcześniej z pacjentką? Ma upoważnienie, które przedłożył na tej rozprawie do akt.

Przyjechał z daleka, a rozprawa wyznaczona była na godzinę 12.00. Jest lato, a na sali rozpraw jest gorąco.

Wchodzi siostra pacjentki, wyraźnie zdenerwowana oczekiwaniem pod salą rozpraw. Zaczyna płakać, mija kolejne 5 minut. Pani sędzia prosi o uspokojenie się i krótkie odpowiedzi na pytania. W trakcie przesłuchiwania oznajmia, że nie zdąży przesłuchać już dzisiaj przyjaciółki pacjentki. Patrzy również karcącym wzrokiem na pytania aplikanta.

W końcu pyta:

Czy siostra jest w stanie powiedzieć coś więcej o cierpieniach powódki AB niż mąż? Mąż przecież wie najwięcej.

Aplikant na tak zadane pytanie odpowiada:

Tak…

i chciał coś jeszcze dodać, ale sędzia powiedziała do siostry pacjentki:

Dziękuję, może Pani opuścić salę.

I dalej:

Sąd postanowił odroczyć rozprawę ….

Znacie takie historie?


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/emarketi/domains/czynnosciprocesowe.pl/public_html/wp-content/themes/thesis_184/lib/classes/comments.php on line 43

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria Radcy Prawnego Marek Koenner Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Kancelaria Radcy Prawnego Marek Koenner z siedzibą w Gdyni.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem kontakt@kancelaria-koenner.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Następny wpis: